Frequently Asked Questions

"Hypowater ile Yeni Nesil Hijyenik Temizlik" Sloganı ile yola çıkmış, tamamen doğal olarak ortamdan bağımsız olarak hipokloröz asit içerikli hijyen suyudur.

Elektroliz; elektrik akımı yardımıyla, bir sıvı içinde çözünmüş kimyasal bileşiklerin ayrıştırılması işlemidir.

Elektroliz, elektrik akımının elektrolit içinde iletilmesiyle birlikte gelişir. Suyun elektrolit olarak kullanılması durumunda, gerçekleşen ayrışma işlemine "suyun elektrolizi" denir. Bu olay sonucunda oluşan suya da, "elektrolize su" denilmektedir. Elektrolize suyun hazırlanmasında NaCl (sodyum klorür) yani sofra tuzunun kullanılması, elektrolize suyun güvenli ve etkili bir hale gelmesini sağlar. Tuz ilavesi ile hazırlanan elektrolize suda, sodyum hipokloröz asit (HOCl) oluşmaktadır.

Elektrolize edilmiş su, elektroliz işlemi esnasında ortaya çıkan hidrojen, oksijen, Hidroksil Radikali (OH), Peroksit (H2O2), Hipokloröz Asit (HOCl), Sodyum Hipoklorit (NaOCl), ve son derece etkili oksitleyici özelliğe sahip Hipoklorit iyonu (OCl-) sayesinde başka hiçbir temizlik ve hijyen ürününe ihtiyaç duymadan koku, bakteri, virüs, küf ve mantar formlarını yok eder ve gelişimini ortadan kaldırır. Hipokloröz asit, kısaca HOCl, ve başka bir adıyla aktif klor, suda iyonizasyona uğrayan zayıf asit grubuna dahildir.

Hipokloröz asit mikroorganizmaların üzerinde parçalayıcı etkiye sahiptir ve antibakteriyel özelliği ile hijyen sağlamaktadır.

- El Temizliği

- Meyve ve Sebze Temizliği

- Oyuncak Temizliği

- WC, Banyo Temizliği

- Koltuk ve Masa Temizliği

- Yatak ve Yastık Temizliği

- Kıyafet ve Ayakkabı Temizliği

- Evcil Hayvan Temizliği

Elektroliz, elektrik akımı kullanılan kimyasal bir işlem olarak özellikle endüstride uzun yıllardır kullanılmaktadır. Ancak Covid-19 pandemi süreciyle birlikte elektroniğin ve malzeme biliminin de gelişmişliği sayesinde el tipi cihazlar boyutunda bir ortamda dezenfekte edici ürünler elde edilmesinde kullanılan bir yöntem olmuştur.

Hypowater cihazlarda elektroliz işleminde membransız teknoloji kullanılır. Sadece musluk suyu(H2O) ve sofra tuzu (NaCl-sodyum klorür) kullanılarak elektrolize suyun hazırlanmasıyla solüsyon içinde sodyum hipokloröz asit (HOCl) oluşur. Suda iyonizasyona uğrayan HOCL(hipokloröz asit- aktif klor)  etkin ve güçlü bir dezenfektan olarak bakteri ve virüslerin üzerindeki tabakayı parçalayıcı etkiye sahiptir ve çok kısa sürede etkinliğini gösterir. 

Cihazdaki elektroliz işlemi sırasında zayıf asit grubunda yeralan HOCL(hipokloröz asit- aktif klor)  yanında ayrıca  Oksijen, Hidrojen, Hidroksil Radikali (OH), Peroksit (H2O2), Sodyum Hipoklorit (NaOCl), ve Hipoklorit iyonu (OCl-) oluşur. Hipoklorit iyonu (OCl-) oksitleyici özelliğinden etkili bir bakterisidal etkiye sahiptir, ve uygulanması durumunda bakteri, virüs, küf ve mantar oluşumlarını yokeder ve gelişimini durdurur. Hipoklorid iyonunun ayrıca koku giderici özelliği çok iyi bilinmektedir.Hipokloröz asit, zayıf asit grubunda olduğundan diğer asitler gibi cilttte mukoza üzerinde aşındırıcı etki yaratmaz. Cildi yenileme özelliği olup, alkol bazlı ve diğer kimyasallar gibi insan vücuduna olumsuz bir etkisi yoktur.

Meyve ve sebzeler ile kullanımı güvenlidir. Veterinerler tarafından iltihap giderici özelliğinden dolayı yaygın olarak kullanılır.

Evcil hayvan temizliğinde ve yara bakımında kullanılır. Sivrisinek sokması, vb. sebeplerden dolayı ciltte oluşabilecek kaşıntıları büyük ölçüde giderir. Elektrolize solüsyonun pH değeri 7’nin üzerinde olduğundan kuru ciltleri de nemli hale getirir. Yara temizliği, akne , sivilce, egzema, ayak mantarlarının iyileştirilmesinde kullanılır.

Hypowater cihazlar ile oluşan solüsyon, cildinize ve gözüne temas etmesi durumunda zarar vermez. Hypowater solüsyonu, kimyasal ve alkol içermez. Çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için , evinizde, işyerinizde, arabanızda ve diğer ortamlarda güvenle kullanabilirsiniz. Hypowater hijyen su üretim cihazları sahipseniz, artık temizlik ve hijyen için ekstra paralar ödemenize gerek yok. Hijyen kontrolü artık sizin elinizde.

Hypowater , sizin ve sevdikleriniz için bir hijyen kalkan

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)